Utgått sak:

Betal mindre renter og gebyrer til Lånekassen

Motta varsel om nye velkomstgaver på gjerrigknark.com:


Visste du at du kan spare penger på rentene og gebyrene du betaler inn til Lånekassen? Legg inn Lånekassen som månedlig innbetaling, fremfor hver tredje måned i nettbanken. Da slipper du renter renters på de to foregående månedene. Som en bonus får en også bittelitt mer kontroll over egen økonomi.

Nedbetalingen av studielånet er ikke like morsomt som når det tikker inn penger motsatt vei i studietiden. Men når studiegjelden først er der er det viktig å sørge for at en betaler minst mulig unødvendige renter og gebyrer.

Bruker du eFaktura, så sparer du tid og også 35 kroner for hver regning - men dette har du vel på plass allerede? Valg av eFaktura kan du stille på ved å logge inn på Lånekassen sine sider. Innlogging skjer ved hjelp av feks. BankID, og innloggingslenken til Lånekassen finner du på venstre side, under "Dine sider".

Endring av betalingsintervallet må du selv ordne gjennom din nettbank, gjennom å dele opp terminbeløpet i tre like store deler (du bruker samme KID-nummer på hver innbetaling). Mer informasjon om hvordan du går frem og hvor mye du kan spare ved å betale inn månedlig, fremfor kvartalsvis finner du her.


Denne saken er utgått, her er noen alternativer: