Så lenge må du spare for å bli millionær  

Motta varsel om nye velkomstgaver på gjerrigknark.com:


Har du lurt på hvor lenge du må spare / hvor mye penger du må sette av jevnlig for å bli millionær? Kanskje du trenger egenkapital til bolig - eller noe annet?

Uansett grunn for å ønske å bli millionær så har Nordnet i denne bloggposten regnet på månedlige sparebeløp med ulik avkastning, og satt opp en tabell med en oversikt over hvor lang tid det tar.

En av tingene man kan ta med seg fra denne oversikten er at rentes rente-effekten er formidabel over tid, og at sparingen går vesentlig fortere om man har en høy rente.

I det lange løp er det fond og aksjer som gir den høyeste renten, ihvertfall sammenlignet med vanlige bankkonti. Så om du ønsker å bli raskest mulig millionær så er det det anbefalte spareformen.

Det skal selvsagt nevnes at fond og spesielt aksjer har høyere risiko enn en sparekonto i banken - så om du trenger å ha pengene dine tilgjengelig om kort tid er det kanskje likevel greit å putte pengene i banken.

Trykk her for å besøke »
Tilbyder: Nordnet