100% Trumf-bonus på «ikke helt perfekte» grønnsaker og frukt i SPAR

Ordningen gjelder for frukt og grønnsaker som har blitt litt slappe, har fått en flekk eller har blitt litt myke – men som fortsatt er like gode og fullt brukbare.
– Dette er en viktig del av arbeidet vårt for å redusere matsvinn. Ved å gi kundene en ekstra god grunn til å velge disse varene, sørger vi for at mer mat blir spist – ikke kastet. Det er bra både for miljøet og for lommeboka, sier Frank Ellingjord-Dale, bærekraftsansvarlig i SPAR.
Tiltaket er nå rullet ut i alle SPAR- og EUROSPAR-butikker, og gjelder på frukt og grønnsaker som ikke er pakket og ikke har strekkode.
– Vi vet at mange kunder er opptatt av både pris og bærekraft. Nå får de muligheten til å gjøre et smart valg for begge deler. Med 100 % Trumf-bonus blir det i praksis gratis å kjøpe frukt og grønt som ellers hadde gått til spille, sier Frank Ellingjord-Dale, bærekraftsansvarlig i SPAR.
Kundene betaler for den "ikke helt perfekte" frukten/grønnsakene, men får hele prisen tilbake i form av Trumf-bonus.
SPAR har over tid jobbet systematisk med å redusere matsvinn i butikk og 100% Trumfbonus på «ikke helt perfekte» frukt og grønnsaker er et nytt tiltak som gjør det enklere for kundene å ta bærekraftige valg i hverdagen.
Notice: Undefined index: url in /home/gjerri98/www/_v2/content/pages/current-story.php on line 194
Aktuelle saker fra den siste tiden:
- 28. mar Nesten halvparten av alle bilister støtter bomrabatt for elbiler
- 27. mar Dette stjeler hyttetyvene
- 27. mar Sparer på frukt og grønt når økonomien blir dårligere
- 25. mar Grillpølser fra Coop og First Price tilbakekalles
- 23. mar Frukt og grønt taper på alle fronter - det samme gjør forbrukerne